slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Vítejte na stránkách sboru dobrovolných hasičů Pernink

Sbor dobrovolných hasičů Pernink byl založen roku 1866 a v současné době má 57 členů včetně 7žen.

Požár sauny v hotelu Seifert v Nových Hamrech ze dne 25.1.2019

V nočních hodinách dne 25.1.2019 vyjela naše jednotka SDH Pernink s vozidly CAS MAN a Ford Transit  společně s jednotkami JSDH Nejdek, HZS Karlovarského kraje, JSDH Pozorka a JSDH Potůčky k požáru sauny u hotelu Seifert v obci Nové Hamry.

Výjezdy k popadaným stromům v období 8-15.ledna 2019

Během vydatné sněhové nadílky, která pohltila Krušné hory v úvodu ledna letošního roku 2019, zaměstnanala nejen naší jednotku SDH, ale i okolní, kdy všechny jednotky s vypětím sil se podíleli na odstraňování překážek v podobě popadaných stromů pod tíhou sněhu a tím vytvořenou překážku na komunikacích. Bylo to opravdu náročné, někdy se vyjíždělo několikrát po sobě, zasahová vozidla kolikrát sotva projela.Ale vše se nakonec zvládlo bez následků škod na majetku a zdraví osob. Celkem naše jednotka SDH Pernink vyjela k jedenácti zásahům.Díky Hoši!

ÚNIK NEBEZPEČNÉ LÁTKY NA KOMUNIKACI 27.12.2018

Dnešního dne v 09:31 hod. vyjela výjezdová jednotka SDH Pernink k úniku nebezpečné látky na komunikaci vedoucí z obce Pernink směrem na Nejdek.

Smutný odchod našeho dlouholetého člena SDH Pernink Jaroslava NOVOTNÉHO

Smutná zpráva nejen pro členy SDH Pernink, která nás velmi zasáhla.Dne 19.11.2018 zemřel po těžké nemoci náš kamarád, dlouholetý člen SDH Pernink a bývalý místostarosta obce Ing.Jaroslav NOVOTNÝ.

Gratulace k životnímu jubileu dlouholetých členů SDH Pernink

V měsíci září a listopadu tohoto roku 2018 oslavili naši  dva členové SDH  Pernink krásná životní jubilea a vedení obce s vedením SDH Pernink tyto jubilanty navštívilo v den jejich oslav.

Požár komínu v provozně v Abertamech ze dne 8.11.2018

Dne 8.11.2018 v 18:01 hod. byl cestou operačního důstojníka HZS ohlášen požár provozovny v Abertamech, kde mělo dojít k zahořenínu komínu. Na místo okamžitě vyjela výjezdová jednotka SDH Pernink, kdy po příjezdu k provozovně na výrobu sýrů se zde již nacházela místní  jednotka SDH Abertamy.Po lokalizaci požáru se na místo dostavila jednotka SDH Potůčky a HZS K.Vary, kdy byla vyžádána speciální technika - plošina, k zasypání splainové cesty inkriminovaného komína.

Požár v bytové jednotce v Oldříši/Merklín 6.8.2018

Dne 6.8.2018 byla v odpoledních hodinách svolána systémem IZS výjezdová jednotka SDH Pernink s informací o požáru v bytové jednotce v Merklíně,část Oldříš.
Po příjezdu na místo se zde již nacházela místní jednotka SDH Merklín společně s dalšími jednotkami jak SDH tak HZS.
Požár byl již lokalizován a nebylo zapotřebí naší jednotky SDH Pernink k setrvání na místě.
Každopádně i tento výjezd jako každý jiný znamená test a zkoušení pro členy zásahové jednotky a drillování bezchybného zásahu.
Naštěstí se tento požár obešel bez zranění osob.

Silný vítr způsobil nemalé škody i v naší obci. 29.10.2017

V ranních hodinách se přes naše území přehnal silný vítr, který místy dosahoval rychlosti až 180 km/h. Foto viz. http://www.hasicipernink.cz/image/tid/52Popadané stožáry vysokého napětí, vyvrácené stromy přes komunikaci, lítající střešní krytina a do toho silný déšt, to vše během chvíle způsobila větrná bouře. Před začátkem obce (u Školní Louky) popadalo několik stromů přes vozovku právě ve chvíli, kdy tudy projíždělo vozidlo se sedmi pasažérkami, které měly namířeno do práce v sousedním Německu.

Požár domu v Horní Blatné 16.7.2017

V neděli 16.7.2017 v dopoledních hodinách vyjela zásahová jednotka SDH Pernink k požáru domu do Horní Blatné (Foto ze zásahu http://www.hasicipernink.cz/image/tid/51. ) Po příjezdu na místo určení (Náměstí Sv. Vavřince č.p.123 ) se zde již nacházela místní jednotka SDH Horní Blatná, která již započala v hasebních  a  záchranných pracích v domě, kde se z prvního patra valil hustý dým.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer