Vítejte na stránkách sboru dobrovolných hasičů Pernink

Sbor dobrovolných hasičů Pernink byl založen roku 1866 a v současné době má 57 členů včetně 7žen.

Jednotka SDH Pernink je zařazena do  III. kategorie JPO (jednotka požární ochrany), což v hasičské terminologii znamená, že se jedná o jednotku s členy, kteří vykonávají službu v jednotce dobrovolně a výjezd jednotky je do 10 minut od vyhlášení poplachu. Jednotka má 12 stálých výjezdových členů, mezi jejíž hlavní úkoly patří především Hašení požárů, Záchranné práce a Ochrana obyvatelstva jako například  evakuace, varování či humanitární pomoc.Mimo jiné se naši hasiči významně podílejí na kulturním dění v obci.

Motto: "jeden za všechny, všichni za jednoho“ z nás činí skvělou partu chlapů, kteří se vždy domluví a jeden druhého nezradí.


 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer