Dopravní nehoda - srážka vlakových souprav 7.7.2020

Dnešního dne v odpoledních hodinách byla výjezdová jednotka SDH Pernink povolána k dopravní nehodě - srážce dvou osobních vlaků nedaleko železničního viaduktu v Perninku. Jedná se o železniční trať ve směru Pernink-Nejdek. Na místo tragické nehody, při které došlo k usmrcení dvou osob, dorazilo během krátkého časového úseku na několik desítek integrovaných záchraných složek z několika krajů (SDH, HZS, PČR, Horská Služba, RZS) včetně dobrovolných záchranářů, kteří společně s dalšími dobrovolníky pomáhali s vyproštěním a s bezpečnou evakucí  tří desítek cestujících včetně dětí. Na místě zasahovali i záchranáři ze sousedního německa. Celkem bylo zraněno 22 osob,  z toho devět osob utrpěly středně těžká zranění. Nehoda je vyšetřována Policií ČR. Tato tragická nehoda zaviněná s největší pravděpodobností lidským faktorem bohužel poukázala na nezastupitelnost veškerých složek integrovaného systému. Veliké poděkování patří všem zasahujícím hasičům, policistům, záchranářům a dalším dobrovolníkům, kteří předvedli naprosto profesionální souhru v boji za záchranu života a zdraví všech cestujících. A v neposlední řadě veliké díky samotným cestujícím, kteří v tak tragické a stresující situaci zachovali chladnou hlavu a ti co mohli, pomáhali těm vážněji zraněným. Pozůstalým rodinám vyjadřujeme upřímnou soustrast.  

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer