Silný vítr způsobil nemalé škody i v naší obci. 29.10.2017

V ranních hodinách se přes naše území přehnal silný vítr, který místy dosahoval rychlosti až 180 km/h. Foto viz. http://www.hasicipernink.cz/image/tid/52Popadané stožáry vysokého napětí, vyvrácené stromy přes komunikaci, lítající střešní krytina a do toho silný déšt, to vše během chvíle způsobila větrná bouře. Před začátkem obce (u Školní Louky) popadalo několik stromů přes vozovku právě ve chvíli, kdy tudy projíždělo vozidlo se sedmi pasažérkami, které měly namířeno do práce v sousedním Německu. Jeden ze stromů jen těsně minul jejich vozidlo a duchapřítomná řidička okamžitě obrátila vůz zpět směrem na Pstruží, kdy na to místo, kde před chvíli projížděly, popadalo hned několik stromů. Scéna jako z filmu byla skutečností, ženy měly veliké štěstí, že to neskončilo tragickou událsotí. Následně byla vyslána výjezdová jednotka SDH Pernink k odklízení způsobených škod, zejména odstranění popadých stomů a průjezdnění hlavních a vedlejších komunikací. Následně naši hasiči odklidili popadanou střešní krytinu z domu v ul., T.G.M. a celé dopoledne projíždělí obcí a pomáhali při odstraňování způsobených škod. Díky jejich včasnému zásahu byla obec v brzké době opět průjezdná se zvýšenou opatrností. A dnes se opět ukázala důležitost našich hasičů při vzniklé živelné pohromě. 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer