Požár domu v Horní Blatné 16.7.2017

V neděli 16.7.2017 v dopoledních hodinách vyjela zásahová jednotka SDH Pernink k požáru domu do Horní Blatné (Foto ze zásahu http://www.hasicipernink.cz/image/tid/51. ) Po příjezdu na místo určení (Náměstí Sv. Vavřince č.p.123 ) se zde již nacházela místní jednotka SDH Horní Blatná, která již započala v hasebních  a  záchranných pracích v domě, kde se z prvního patra valil hustý dým. Po předání prvotních informací bylo započato v součinnosti s SDH Horní Blatná a následně SDH Potůčky v hašení vnitřních prostor domu za pomoci dýchací techniky, čemuž předcházel prvotní průzkum zaměřený na vyloučení osob a nebezpečných věcí v domě a v místě požářiště. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření místností v 1. patře domu, které využívala nájemkyně domu jako sklad oděvů. Zahořené oděvy komplikovaly kouřem a splodinami zasahující hasiče. Na místo se dále dostavila jendotka HZS Karlovy Vary, která si převzala velení na místě a dále koordinovala hasební práce. Po cca. 1 hod. byl zasahujícími jednotkami dům loklaizován, oheň uhašen a následně bylo provedeno vyklizení zahořelých oděvů z domu. V součinnosti PČR a vyšetřovatele HZS bylo provedeno prvotní šetření zaměřené na zjištění příčiny požáru, kdy se na místě jevila nejpravděpodobnější verze závada na elektroinstalaci.Věc zůstává v šetření HZS.Během zásahu nedošlo ke zranění, vše proběhlo v naprosté profesionální souhře vše zůčastněných jednotek.Opět se ukázalo, že námětové cvičení, které během roku jednotky SDH nacvičují, mají smysl,protože dnešní zásah byl ze všech stran profesionální.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer