Požár hotelu Stará Pošta v Abertamech dne 4-5.7.2016

Dne 4. července 2016 ve 23:45 hod. vyjela výjezdová jednotka SDH Pernink do Abertam,kde došlo k požáru střechy hotelu Stará Pošta (foto ze zásahu http://hasicipernink.cz/image/tid/47 ).V době příjezdu  na místo se zde již nacházela jednotka SDH Abertamy a policisté z OOP Pernink. Obě jednotky vyslaly za koordinace velitele zásahu do domu průzkumné hasiče, kteří za použití dýchací techninky měli za úkol jediné a to zjistit, zda se v domě nenachází ohrožená osoba. Ze střechy stoupal silný dým, avšak oheň ještě nebyl zvenku zaznamenán. Po chvilce na místo postupně dojížděly další jednotky SDH a HZS, kdy za použití plošiny bylo možné provádět hašení střechy. V tomto okamžiku již plameny zřetelně prošlehávaly střechou ven. Hašení probíhalo souběžně zevnitř a z venku. Požár se podařilo lokalizovat až kolem 6 hodiny ranní, kdy nebezpečná krytina střechy byla odstraněna a požářiště uhašeno. Celkem se na požáru podílelo 10 jednotek SDH (Abertamy,Pernink, Horní Blatná, Potůčky, Boží Dar, Nejdek, Jáchymov, Chodov, Ostrov, Merklín) a 2 jednotky HZS (Karlovy Vary, Sokolov). Jako předběžnou příčinu požáru určil vyšetřovatel HZS závadu na elektroinstalaci, ovšem  v součinnosti s PČR se prověřuje i  úmyslné či nedbalostní založení požáru.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer