Požár bývalého Hotelu v Karlovarské ulici Perninku ze dne 15.5.2015

Dne 15.5.2015 v době kolem 20:00 hodiny vyjela zásahová jednotka SDH Pernink na základě vyslání operačním důstojníkem HZS K.Vary k požáru budovy v Karlovarské ulici, Perninku s č.p. 122, místním známá jako budova bývalého hotelu.Foto ze zásahu viz. http://hasicipernink.cz/image/tid/43 Po příjezdu na místo bylo prvotním průzkumem zjištěno, že v budově došlo k zahoření půdních prostor, ze střechy se valil hustý dým a následně prošlehávaly i plameny ohně. Po provedeném průzkumu, zda se v budově nenacházejí osoby, bylo zahájeno hašení. Během zásahu se na místo dále dostavily jednotky SDH Abertamy, Potůčky a následně i HZS K.Vary, kdy bylo využito vysokonosné plošiny k hasebním úkonům v bezprostřední blízkosti požárem zasažené střechy.Požár byl v nočních hodinách lokalizován a tím bylo zabráněno v dalším poškození budovy a zejména v poškození okolních budov. Ke zranění osob nedošlo. Zásah byl velmi fyzicky náročný. Následným vyšetřováním ze strany Policie ČR byla potvrzena verze, že požár byl založen úmyslným jednáním a nikoliv technickou závadou.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer