Spadlý strom na elektrické vedení v Andělské ul., Perninku ze dne 28.10.2014

V den státního svátku při výročí vzniku samostatného Československa, tedy 28. října 2014 krátce po patnácté hodině zasahovali dobrovolní hasiči SDH Pernink u spadlého stromu v Andělské ulici Perninku ( foto ze zásahu http://hasicipernink.cz/image/tid/34 ).Vzhledem tomu,že část rozlomeného kmenu spadl na elektrické vedení, které bylo v době příjezdu jednotky stále pod napětím, tak se jednalo o nebezpečný zásah spojený se zvlášť zvýšenou opatrností.I po včasném příjezdu technika ČEZ se nepodařilo ihned odpojit elektrické vedení a tak vzhledem zhoršujícím se viditelnostním podmínkám bylo nutno přikročit k odstranění stromu z porušeného elektrického vedení pod stálým napětím.Po následném odstranění kmene museli technici ČEZ část obce přibližně na tři hodiny odpojit od elektriky. Na odstranění závad pak pracovali dlouho do noci. Během zásahu jednotky nedošlo k žádnému zranění.Strom, který se utrhl, je z chráněné aleje. Kvůli tomu se celou záležitostí na podnět obce musel zabývat  Odbor životního prostředí. Na základě vzniklého nebezpečí, které představalo zbytek suchého kmene stromu,byl tento následující den bezpečně odstraněn.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer