Požár panelového bytu v Abertamech ze dne 26.5.2014

"Požár budovy: Abertamy, Krátká 457, hoří byt, uvnitř muž, plameny z oken". S tímto hlášením od operačního důstojníka HZS K.Vary vyjela dne 26.5.2014 v časně ranních hodinách výjezdová jednotka SDH Pernink do Abertam v počtu 7 hasičů. Po příjezdu na místo, byt v panelovém domě, zde již zasahovala místní jednotka SDH Abertamy. Naši hasiči se ihned připojili k hašení a zároveň za pomoci dýchacích přístrojů vstoupili do hořícího bytu, kde se nacházel dezorientovaný majitel, který byl následně za spoluúčasti SDH Potůčky bezpečně evakuován z bytu do bezpečí. Následně byl vzhledem nadýcháná zplodin převezen do zdravotnického zařízení. Na místě dále zasahoval sbor SDH Potůčky a HZS K.Vary http://vary.idnes.cz/pozar-panelaku-v-abertamech-dpf-/vary-zpravy.aspx?c=A140526_155347_vary-zpravy_kol. Sbory SDH ve spolupráci s PČR během požáru evakuovali nájemníky zasaženého domu.Předběžná škoda na domu a bytu  cca.1.000.000 ,- Kč.Během požáru došlo ke zranění 2.osob - (obyvatele domu).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer