Součinnostní cvičení Potůčky ze dne 11.4.2014

Součinnostní cvičení Potůčky ze dne 11.4.2014 - foto viz.http://hasicipernink.cz/image/tid/31POŽÁR BUDOVY: POTŮČKY, požár sklepa hotelu Červená Liška. V tomto znění přišla sms zpráva od operačního důstojníka HZS K.Vary  našim hasičům bezprostředně po spuštění sirény v čase 18:15 hod. Výjezdová jednotka ve složení 6 členů vyjela ze zbrojnice za pouhých 5 minut, kdy zákonný limit určuje čas 10 minut. Nikdo ze zasahujících členů (kromě velitele SDH Pernink) netušil, že se nejedná o skutečný požár, nýbrž o součinnostní cvičení, které uspořádali naši kamarádi z SDH Potůčky pod vedení Reného Týře. Po příjezdu na místo (hotel Červená Liška) se zde již nacházela jednotka SDH Potůčky, která již prováděla průzkum I. patra budovy. Na základě rozhodnutí velitele zásahu (SDH Potůčky) jsme byli vysláni pro provedení průzkumu ve sklepních prostorech hotelu za použití dýchací techniky. V nesnadném terénu, který byl ztížen umělým dýmem, byli postupně nacházeny různě  zraněné osoby (figuranti). Tyto byly následně z budovy evakuovány a svěřeny do rukou zdravotníků. Veškerá činnost byla pečlivě monitorována veliteli HZS K.Vary, kteří závěrem provedli velmi přínosné vyhodnocení. Během cvičení se na místo, kromě již zmíněných SDH Potůčky a SDH Pernink, dostavili i kolegové z Horní Blatné, Abertam a sousedního Johanngeorgenstadtu. Po ukončení cvičení ze strany HZS K.Vary a následném vyhodnocení, si mohli všichni přítomní sdělit své nové poznatky při skvělém gulášku.Toto cvičení bylo  především zaměřené na evakuaci osob z hořícího domu, jejich následné ošetření a vzájemná komunikace mezi zasahujícími jednotkami SDH. Cvičení bylo velmi přínosné a nově získané zkušenosti mohou v budoucnu zachránit nejeden lidský život. Tímto bychom chtěli poděkovat Renému Týřovi  a celému SDH Potůčky za skvěle připravené cvičení.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer