Požár lesního stroje na vyvážení dřeva - Potůčky ze dne 30.3.2014

POŽÁR AUTA: POTŮČKY (KV), směr Horní Blatná, požár lesního stroje na vyvážení dřeva. Povoláno vozidlo SDH Pernink  T CAS 15/3500/100.http://hasicipernink.cz/image/tid/30Tuto sms zprávu přijali hasiči SDH Pernink bezprostředně po zvuku sirény v cca. 12.45 hod. v neděli 30. března 2014. Nedělní oběd musel ovšem počkat, když členové výjezdové jednotky SDH Pernink  usedli během pár minut do vozidla MAN CAS 15 a vyrazili směr Potůčky, kde mělo dojít k požáru lesního stroje. Po příjezdu na místo se zde již nacházela jednotka SDH Potůčky, kteří prováděli hasení vznícené vyvážečky dřeva a PČR OOP Pernink. Naše vozidlo bylo následně velitelem zásahu zařazeno na pozici  doplňování cisterny SDH Potůčky. Díky nedalekému potoku jsme pomocí našeho plovoucího čerpadla dokázali ihned doplňovat obě cisterny vodou. Po chvíli dotazili na místo i kamarádi z SDH Abertamy a následně HZS Karlovy Vary, kteří již přihlíželi dohašování ze strany dobrovolných hasiců. Příčinu požáru lesního vozidla začal na místě zjišťovat vyšetřovatel HZS K.Vary. Vzhledem včasnému uhašení stroje nedošlo k požáru přilehlého lesního porostu ani k znečištění nedalekého vodního toku.  Jednotka SDH Pernink byla následně odvolána velitelem zásahu  zpět na základnu.Ke zranění osob nedošlo.   

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer