Pálení čarodějnic a stavění máje nadchlo

Poslední dubnový víkend byl sice z větší části deštivý, ale to obyvatelům Perninku nebránilo, aby se sešli v parku při největší akci jara. Stavění máje a pálení čarodějnic doslova nadchlo.http://www.hasicipernink.cz/image/tid/23Sbor SDH se ujal stavění máje, ale co čarodějnice nechtěly, se vztyčením mladého smrčku se nad obcí strhal průtrž mračen, kterou doprovázelo krupobití. „To se přežene,“ znělo z úst obyvatel. A taky, že jo. Mraky odtáhly směrem na Horní Blatnou a už nic nebránilo podpálení ohně. Mokré dříví začalo pěkně kouřit a tak centrum obce v jeden okamžik vypadalo, jako ostravské Vítkovice v té největší smogové situaci. „Tak budeme trochu vyuzení,“ okomentovala starostka Jitka Tůmová poznámku, zda má na restauraci zavřená okna. Ještě než přijela kapela, tak déšť ustal a kdo měl chuť, tak se pustil do opékání buřtů. Chrochtali a mlaskali všichni. Hasiči připravili pro děti několik soutěží o bombóny, kterých se účastnili i dospěli. V dalších minutách a hodinách se více popíjelo a tak než se začala kapela hrát, zářil každý úsměvem. Veselí mezi všemi zvýšily soutěže dospělých. Řezání kmene a hod kládou. V této části si dovolím postěžovat. Jindřich Mach starší dodal do soutěže dvě pily, ale upřímně, pokud bych se chtěl s těmito nástroji podříznout, tak se raději půdu oběsit nebo zastřelit do rybníka. Tato smrt by byla určitě rychlejší. Vraťme se ale zpět k Top události jara. V řezání klády se chlapi pořádně zadýchali a zpotili. Následně měli pořádnou žízeň a u Karolka Kadrliaka se tvořila pořádná fronta. Hod kládou začal až po setmění. Po první části do dalších bojů postoupila trojice Václav Mach, Honza Čech a Michal Kopecký. První dva změnili do druhého kola sportovní „dresy“. Naštěstí si na sobě nechali alespoň kalhoty, takže zase tak moc pohoršení na vsi nevzbudili. Jejich nahé hrudníky a postavy připomínající soudky s pivem působily velice komicky, ale upřímně proto to také dělali.Na závěr si dovolím opět vstoupit do komentáře. Nevím co se následujících minutách a hodinách dělo. Měl jsem v sobě více jak deset pit a nějakou tu slivovičku. Vrávoravým krokem jsem v doprovodu své ženy odešel domů a usnul zdravím spánkem opilce. Pro příští rok si před pálením čarodějnic musím nakoupit značnou zásobu Ibalginu. Probudil jsem se s příšernými bolestmi hlavy, které přetrvávají do teď.    

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer