Zápis z výroční schůze SDH Pernink 2010

Zásahy

Během roku 2010 vyjížděli hasiči SDH Pernink celkem ke 34. zásahům, což je oproti minulému roku stoprocentní nárůst. Ve 20. případech se jednalo o technickou pomoc (spadlé stromy, čerpání vody…) a ve 14. případech šlo o požáry. U dopravní nehody nemuseli perninští dobrovolníci zasahovat ani jedenkrát.

Cvičení

Sbor SDH Pernink byl v minulém roce na dvou cvičení. V prvním případě se jednalo o výcvik ve zdravovědě, který se uskutečnil na Božím Daru. Ve druhém pak případné hašení požáru na Blatenském vrchu a dopravy vody pomocí hadic z blatenského rybníka.

Pomoc při povodních

Během letních povodní vyrazila jednotka SDH Pernink na Liberecko, kde pomáhala místním obyvatelům při likvidaci povodní.

Školení a brigády

Hasiči SDH se během minulého roku podíleli na třech brigádách, při kterých měli za úkol zvelebit obec Pernink. Proběhlo i školení několika členů zásahové jednotky a to co se týče používání dýchacích přístrojů a využívání vysílaček.

Část výjezdové jednotky podstoupila i školení se zacházení s motorovými pilami, to je však podle nového ustanovení neplatné. S tímto ustanovení nesouhlasí velitel SDH Pernink ani další členové.

Přípravy výročí

V tomto kalendářním roce, tedy v 2011, bude Sbor dobrovolných hasičů v Perninku slavit již 145. výročí založení. Bližší informace budou včas zveřejněny.

Informace pro členy výjezdové jednotky

Přítomní členové na schůzi byli z úst velitele Karola Kadrliaka s novým ustanovením týkající se používání nehořlavého spodního prádla.

Zpráva strojníka Jiřího Mikeše ml.

Zásahové vozidlo MAN má prozatím najeto 4374 km. Nejvíce pak najelo cestou na Liberecko. Zásahové vozidlo AVIA má najeto 12205 km. Tento vůz je momentálně nevyužívaný a SDH Pernink výhledově přemýšlí o jeho prodeji. Za utržené peníze by bylo pořízeno jiné osobní vozidlo, tak zvané velitelské.

Zpráva starostky obce Pernink Jitky Tůmové

V roce 2010 vyčlenilo zastupitelstvo obce pro SDH částku 194.000 Kč. Na prvním letošním zasedání zastupitelstva, které se konalo 17. ledna, bylo schválena dotace ve výši 200.000 Kč. O další finanční prostředky bude vedení obce usilovat u obcí, ve kterých SDH Pernink zasahovalo. Žádosti jsou již odeslané.

Zpráva pokladníka Václava Macha

V pokladně SDH je v současnosti 15.206 Kč. Tato částka je složena z povinných a dobrovolných příspěvků a také ze sponzorských darů, které hasiči dostali cekem tři. A to v částkách 1.000,- (za požár boudy u hotelu), 3.500,- (za stavbu májky) a 1.000,- (za čerpání vody na Hřebečné).

Další ustanovení

Do funkce zástupce velitele byl zvolen Alois Štauber na místo Zdeňka Macury.

Zdeněk Vetešník byl vyznamenám za 30. let u sboru a byla mu předána pamětní medaile a stuha.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer