Požár v Dlouhé ulici v Abertamech

V Abertamech vyhořel hrázděný dům

Zásah značně komplikoval nedostatek vody. Hydranty v obci byly zamrzlé, velitel zásahu si tak povolal větší množství cisteren. Oheň zničil střechu i celé první patro staré hrázděnky. Škoda je odhadnuta na 500 tisíc korun, příčina je zatím v šetření. Fotografie ze zásahu najdete jako vždy v naší fotogalerii. 

První hlášení na tísňovou linku hasičů přišlo z Abertam krátce před půl druhou hodinou odpoledne a oznamovatel uvedl, že vidí hustý kouř ze střechy z míst kolem komína. Operační středisko hasičů vyhlásilo poplach jednotkám v prvním stupni poplachového plánu, další volání na tísňové linky už oznamovalo i plameny ze střechy. Poplach tak byl vyhlášen dalším jednotkám. Po dojezdu na místo hasiči obdrželi informaci, že uvnitř by mohla být jedna nezletilá osoba. Zároveň s hašením tak zasahující hasiči prohledávali vnitřní prostory domu. Vyšetřovatelé požárů s policií mezitím sháněli všechny členy rodiny, která v domku bydlí, což se nakonec podařilo. V domě našli hasiči značné množství různých součástek z aut včetně pneumatik, které právě v podkroví hořely. Z domu také vynesli svářecí soupravu. Oheň se mezitím rozšířil i na střechu další části domu, kvůli zamrzlým hydrantům měli hasiči problém s dostatkem vody. Povolána byla proto i velkokapacitní cisterna ze stanice Sokolov. Po hodině a tři čtvrtě od nahlášení události dostali hasiči plameny pod kontrolu, zásah ale stále pokračuje, hasiči nyní v dýchací technice dokončují hašení ve vnitřních prostorách domu. Pro rodinu z vyhořelého domu zajistil starosta obce Abertamy náhradní ubytování.

Na místě stále zasahovalo: HZS Karlovy Vary s CAS 24 Scania a VEA Toyota, HZS Sokolov s CAS 30 T815-7, JSDH Pernink s CAS 15 Man, JSDH Potůčky s CAS 32 T815 a TA 1 Landrover, JSDH Boží Dar s CAS 24 T815, JSDH Jáchymov s CAS 24 L101 a DA 12 A31, JSDH Nejdek s CAS 24 Š706 a DA 10 MB. 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer